Cikk
olvasás: 4 perc
Egy okosgyár számokban: 48%-kal kevesebb hiba és 67%-kal gyorsabb működés

Egy korábbi cikkünkben már részletesen elemeztük az okosgyár – vagy Smart Factory – koncepcióját. Mostani blog bejegyzésünkben bemutatunk egy olyan sikeresen működő termelési környezetet, ahol az adatok segítettek a versenyképesség és a fenntarthatóság javításában. Vizsgáljuk is meg közelebbről a Schneider Electric két kiemelkedően teljesítő intelligens gyárát!
Jár a Sustainability Lighthouse elismerés!
Az energiafelhasználás negyedével, a gyártás során keletkező hulladék 17%-kal csökkent, míg a szén-dioxid kibocsátás esetében 25%-os visszaesést rögzítettek. A Schneider Electric Le Vaudreuil-i okosgyára többek között ilyen impozáns számokat képes felmutatni az Ipar 4.0 megoldásainak köszönhetően, így nem véletlen, hogy a Világgazdasági Fórum Sustainability Lighthouse névre hallgató fenntarthatósági minősítéssel tüntette ki az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat franciaországi üzemét. Az elismerésben azok a gyárak részesülhetnek, melyek nagy léptékben alkalmazzák a negyedik ipari forradalom vívmányait új szintre emelve ezzel a fenntarthatóságot és a versenyképességet.A Schneider Electric Le Vaudreuil-i üzeme a világon a hatodik, amelyik bekerült ebbe az elitklubba és a vállalat első európai gyára, amely elnyerte ezt a státuszt. A társaság szerint a francia gyár jó példája annak, hogy az adatok hogyan segíthetnek klímabarátabbá tenni a gyártási folyamatokat és egyben növelni a produktivitást.
De mire volt szükség a sikerhez?
Az üzem digitális platformokhoz kapcsolódó IIoT-érzékelőket telepített, és az ezekből nyert adathalmazok segítségével optimalizálták az energiagazdálkodást. Ennek következtében nemcsak az energiafelhasználás csökkent számottevően, de a keletkezett hulladék és a kibocsátott CO2 mennyisége is mérséklődött. Ráadásul a gyárban beüzemelésre került még egy speciális víz-újrahasznosító telep is, melynek köszönhetően 64 százalékos visszaesést mértek a vízfelhasználásban.Jobb döntéshozatal, kevesebb hiba
- 54%-os üzleti növekedés
- 9%-os növekedés a gyártási hatékonyságban
- 48%-os csökkenés a helyszíni hibákban
- 67%-kal rövidebb átfutási idő
A fenti adatok a Schneider Electric indiai Hyderabadban található okosgyárának kimagasló teljesítményét mutatják a gyorsabb és jobb döntéshozatalnak köszönhetően, melyet a Schneider Electric EcoStruxure IoT megoldásai tesznek lehetővé. A létesítményben a változó vevői igények hatékony kiszolgálására prediktív és preskriptív analitikát, gépi mélytanulást és integrált ipari technológiákat is használnak.
A Schneider Electric két gyára tehát kiváló példa arra, hogy a digitális működésre való átállás hogyan eredményezhet termelékenység- és hatékonyságnövekedést, lehetővé téve ezáltal a fenntartható növekedést.
Cikkünk felkeltette érdeklődését a Smart Factory víziója iránt? Akkor keressen minket bizalommal, és tegye meg velünk az „okosítás” első lépését!
Forrás: HVG